Kubica na Festiwalu Prędkości w Goodwood

W czwartek 29 czerwca rozpoczął się Festiwal Prędkości w Goodwood. Impreza potrwa do niedzieli 2 lipca. Weźmie w niej udział m.in. kilka zespołów wyścigowych rywalizujących obecnie w Formule 1. Ekipa Renault zaprezentuje bolid Renault RS01 z 1977 roku oraz Lotus E20 z 2012 roku. Za kierownicą Renault RS01 zasiądzie René Arnoux, a Lotusa poprowadzą Robert Kubica, Jolyon Palmer i Siergiej Sirotkin. Przejazd Kubicy został zaplanowany na 2 lipca.

Dla 32-latka będzie to już druga w ostatnich dniach okazja do poprowadzenie bolidu Formuły 1. We wtorek 6 czerwca Kubica wziął udział w prywatnej sesji testowej zorganizowanej przez Renault na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii, gdzie pokonał 115 okrążeń (dystans ok. 460 km) za kierownicą Lotusa E20. Był to jego pierwszy kontakt z bolidem F1 od czasu zimowych testów przed sezonem 2011, które odbyły się 3 lutego 2011 roku, również na Ricardo Tormo. Polak zasiadał wówczas za kierownicą Renault R31 i ustanowił najszybszy czas przejazdu.

Od wypadku w rajdzie Ronde di Andora, do którego doszło 6 lutego 2011 roku, Polak nie startował w Grand Prix Formuły 1. Rywalizował w rajdach samochodowych i gościnnie w różnych innych wyścigach. Przez te 6 lat testował m.in. samochód DTM marki Mercedes, samochód Renault Mégane Trophy, sprawdzał się w symulatorach Formuły 1 u Renault i Mercedesa.

 

Wiosną tego roku Kubica testował bolid GP3 Series oraz Formuły E. Najpierw 19 kwietnia jeździł po włoskim torze Franciacorta samochodem GP3 używanym przez zespół Trident w tych mistrzostwach w latach 2013-2015, a następnie bolidem Formuły E ekipy DS Virgin Racing po angielskim torze Donington Park.

[fot. Renault Sport]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *