Raffaele Marciello zadebiutuje w Formule 2

Mający 22 lata Raffaele Marciello zadebiutuje w ten weekend w Formule 2. Włoch wystartuje w piątej rundzie F2 na torze Red Bull Ring w Austrii jako reprezentant zespołu Trident. Jego partnerem będzie Nabil Jeffri z Malezji.

Z ekipą Trident pożegnał się natomiast Sergio Canamasas, który przeszedł do zespołu Rapax, zajmując wakat po Johnnym Cecotto Jr.

Dla Marciello będzie to powrót po kilku miesiącach do samochodu typu single-seater. Włoch, który w latach 2010-2015 należał do Ferrari Driver Academy, a w sezonie 2013 został mistrzem europejskiej Formuły 3, w ostatnich miesiącach ścigał się w zawodach GT. W przeszłości Marciello testował bolidy F1 należące do zespołów Ferrari i Sauber.

Dallara GP2/11, którą poprowadzi w ten weekend, jest mu dobrze znana. Marciello jeździł nią regularnie w latach 2014-2016 ścigając się w GP2 Series i odnosząc pewne sukcesy.

Na torze Red Bull Ring pojawi się też Alexander Albon. Kierowca z Tajlandii powraca do zespołu ART Grand Prix po absencji spowodowanej kontuzją. W poprzedniej rundzie zastępował go Siergiej Sirotkin.

[fot. Scuderia Ferrari]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *